www.Festinocafe.com

Festinocafe Acılmıstır.Sohbet Sitemize Sizleride Bekliyoruz.
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yapSOHBET

Paylaş | 
 

 DersaneM Dersanesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
safac
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 81
Kayıt tarihi : 30/03/09
Nerden : İzMiR---uRLa

MesajKonu: DersaneM Dersanesi   Ptsi Mart 30, 2009 10:58 pm

Hayatın içindeki kaliteyi yaşamak. Ona ulaşmak. Hayatın içindeki bu lezzeti tatmak. Bütün insanların ulaşmak istediği ama pek azının ulaşabildiği amaç. Çözümün adı iyi bir eğitim. İnsanoğlu yaratılışında çok özel yeteneklerle donatılmış. Kiminin sesi güzel, kiminin kasları daha güçlü, sonuçta her insanın kendine özgü yetenekleri var. Ancak dikkat edin insanların kaç tanesi kendisine uyan, tadını alabildiği bir meslekte çalışıyor. Çevrenize bir göz atın.
Şimdi soracaksınız bizler eğitim almadık mı? İlkokula gitmedik mi? Diplomamızın yanına teşekkür taktir belgeleri almadık mı? Aldık ama aldığımız sadece bir çerçeveye sığacak büyüklükte bir kalın kağıt oldu. Bu yuvalarda kendimizi keşfedebildik mi? Kendimi tanıdım mutluyum diyorsanız bir sorun yok ama aksini söylüyorsak bu nitelikli bir eğitim alamamamızdan kaynaklanır.

Genç hayallerin gerçeğe dönüşmesi için
En büyük gerçekler önce bir düştü
En büyük gerçekler büyük düşlerle başlar. Yaşam en iyiyi, en güzeli yakalama peşinde uzun bir koşu, sonsuz bir telaş...

Çantasını, kitabını, sırtlayarak okula, dersaneye giden, saatlerce ders çalışan genç insanın hayalleri var. Öğrencisini dersaneye göndererek yıl boyunca ilgilenen velinin hedefleri var. Sınava hazırlanan bir öğrencinin ailesi de sınava hazırlanmaktadır ve beklentileri var.

Dersanem, amaçların buluştuğu noktada duruyor. Ülkemizin en iyi ve en kaliteli okullarında eğitim görmek için çalışan öğrencinin ve ailesinin yanında duruyoruz.

Ülkemizde Anadolu-Fen Liseleri ve ÖSS gerçeği var. İyi bir üniversitenin yolu iyi bir liseden geçiyor.

Fen Liseleri ve Anadolu Liseleri, ülkemizde en yüksek düzeyde eğitim veren liselerdir. Bu okullarımız, kaliteli eğitimleri, yabancı dil avantajları ve sosyal imkanları ile öğrenci ve velilerin gözdesi haline gelmiştir.

Ayrıca Özel Okullar Sınavı, Polis Koleji Sınavı, Askeri Liseler Sınavı ile ilgili okullara yerleştirme yapılmaktadır. Dersanem, Türk eğitim sistemindeki bu özelliklere uygun olarak öğrencileri ülkemizin en iyi okullarına yerleştirmektedir.

Dersanem, şu amaçlarla öğrenci yetiştiriyor: Fen Liselerine hazırlamak, en iyi Anadolu liselerine hazırlamak, lise eğitimi için gerekli birikimi sağlamak, üniversite sınavı ve eğitimine temel hazırlamak

Dersanem eğitiminde yeni bir anlayışla öğrencilerimiz en iyi düzeye gelirler. Kendini geliştirmenin heyecanını ve zevkini yaşarlar. Endişenin yerini kalitenin coşkusu ve heyecanı alır.
Dersanem'de kalabalıkta kaybolmazsınız. Öğrenci bir birey olarak algılanır. Gelişen eğitim dünyasında öğrencinin yetenekleri keşfedilerek harekete geçirilirir.

Kaliteli ve nitelikli dökümana sahip olmak için
Liselere hazırlıkta özlenen döküman kalitesi Dersanem'de
Anadolu ve Fen Liselerine hazırlıkta özlenen doküman kalitesi Dersanem'de...

2001 yılında yayına başlayan ve kısa zamanda eğitim dünyasında hak ettiği yeri alan Dersanem Liselere Hazırlık Dergisi, bugün İstanbul'da ve Anadolu'da birçok öğrencinin ve öğretmenin takip ettiği süreli bir yayın haline geldi. Nitelikli konu anlatımları, özgün soru ve çözümleriyle Dersanem Liselere Hazırlık Dergisi, alanında liderliğini sürdürüyor. Ayrıca verdiği deneme, çözüm, formül kitapçıkları ve diğer ekleriyle de büyük bir boşluğu dolduruyor.

Dersanem Yayınları'ndan çıkan konu anlatımlı ders kitapları da kalitesiyle göz dolduruyor. Öğretmenlerin ve öğrencilerin başvuru kaynağı niteliğindeki kitaplarımız, sınav sistemindeki yenilikler göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Yıl içinde uyguladığımız Deneme Sınavları ve Konu Tarama Testleri de uzun çalışmalar ve Dersanem titizliği ile hazırlanmaktadır. Eğitim dönemi içinde yayınladığımız diğer dökümanlarla da öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Sınavlara hazırlanırken süreli yayın takip etmek çok önemli. Dersanem, LGS Hazırlık Dergisi yayınlayan dersane olma ayrıcalığını ortaya koyuyor. Konu anlatımlı, çözümlü örnekler içeren, her konuyla ilgili testlerle dolu yılda 16 sayılık bir dergi... Ayrıca ders kitapları, soru bankaları ve deneme kitapçıkları...

Seviyeli bir eğitim olanağı yakalamak için
Eğitimden toplam mutluluğa ulaşmak
Kaliteli çalışma, her zaman yararlı çalışmadır. Ülkemizde en büyük sorun eğitim, insan kaynakları ve koordinasyon sorunudur. Eğitim kurumlarının sorunu ise kalite sorunudur. Dersanem, "önce kalite" anlayışıyla eğitimde kaliteyi ön plana çıkarıyor.

Kaliteli çalışma her zaman iyi hissettirir.

Dersanem eğitim sisteminde öğretmen, öğrencilerden öğrenmelerini istediği her şeyin yararlı yönünü açıklama profesyonelliğini gösterir. Sınava hazırlanan öğrenciye, Fen-Anadolu lisesi kazanabilmek ve devletin desteğini alabilmek için nasıl çalışması gerektiğini vurgular. Öğretmen öğrencilere çalışmalarını nasıl değerlendireceklerini öğretme çabasındadır.

Dersanem Eğitim Araştırma Kurulu (DEAK), eğitimde kalitenin geliştirilmesi için araştırmalar yapar, uygulamaları geliştirir ve şubelerdeki koordinasyonu sağlar. Aldous Huxley'in dediği gibi "Ne öğretirseniz öğretin, doğru ve güzel öğretin" anlayışıyla eğitimde kalite Dersanem'in politikasıdır.

Okul birincileri Dersanem'i tercih ediyor. Dersanem Seviye Sınavı'na katılarak dereceye giren öğrenciler Dersanem'i seçiyor. Ülkemizin en iyi okullarında okumak isteyenler Dersanem'i tercih ediyor.

Kaliteyi arayan öğrenciler, veliler ve öğretmenler amaçların buluştuğu yerde, Dersanem'de buluşuyor.


Farklı çizgisi ile dijital dersane ve Internet ortamı. Öğrenciler ders dışı zamanlarında dijital ortamda ders çalışabiliyor ve Internet'te sörf yapabiliyor.

Özel eğitimde teknolojiyi kullanabilmek için
Teknolojiyi yerinde ve zamanında kullanabilmek
Dersanem, özel bir öğretim kurumu olmanın bilincinde olarak eğitimde teknolojik yatırımlar ve organizasyonlar yapıyor.

Değişim insanlar ve toplumlar için kaçınılmazdır. Özellikle, bilgi toplumu değişimi zorunlu kılmaktadır. Dünyadaki değişimler, eğitim sistemimizde de değişimi kaçınılmaz kılmaktadır. Bu değişim ihtiyaçlarının başında teknolojinin eğitimde daha aktif kullanılması gelmektedir.

Dersanem, internet ve kütüphane ortamları, sanal laboratuvarları, sağlıklı çalışma imkanları ve sosyal aktiviteleri ile teknolojiyi en iyi düzeyde öğrenci ve velilerinin hizmetine sunuyor.

Öğrenciler genellikle okullarda dersini geçecek kadar ya da o günü atlatacak kadar çalışmayı öğrenmişlerdir. Oysa öğrenmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerekir. Özel öğretim kurumları kaliteli eğitimleri ile nitelikli ve iyi yetişmiş, üretken, başarılı insanlar yetiştirerek ülkemize büyük katkıda bulunmaktadır.

Dersanem'de bu bilinçle ülkemize başarılı insanlar kazandırıyor. Sadece dersini geçecek çalışmaları değil kendini geliştirecek bir programı uygulamaları sağlanır. Kendini geliştirebilecekleri mesajı sürekli gündemde tutulur.

Dersanem Multimedya sınıflarında dersler dev ekranda işleniyor. Dev ekranda sanal deneyler yapılıyor, sinematografik tarih gösterimleri yapılıyor, matematikte dev formül ve şekiller zihinlere işleniyor, Türkçe'nin incelikleri gösterilip anlatılıyor.

Yeteneklerin ateşlenmesi, harekete geçmesi için
Dersanem'de eğitim, eğitimde Dersanem
Dersanem Rehberlik Servisi, çağdaş bir eğitim birimi olarak öğrencilerin ve velilerin sınav hazırlık sürecinde nasıl hazırlanması ve neleri bilmesi gerektiği konusunda araştırma yapan ve bilgi veren bir birimdir.

Liselere Giriş Sınavları sınav kültürünü, sistemini, yenilikleri öğrenci / velilere bildirir. Öğrencinin başarısını arttırıcı çalışma yöntemlerini, araştırır, anlatır. Öğrenci, okul, dersane ve aile iletişimini kurarak dengeli bir eğitimi sağlamaya çalışır.

Dersanem, ders programlarını çocuğun gelişmekte olan zihinsel yetenek düzeyine uygun hale getirmektedir. Bu şekilde eğitim sistemi, insan gelişimine uygun olma ilkesine dikkat edilerek oluşturulmaktadır.

Gelişimsel eğitim sistemi, öğrenmeyi yaratıcı bir etkinlik olarak görür. Başarısızlık, yeteneklerin olmamasından değil, daha çok her konunun farklı olmasından ve her konunun öğrenme yönteminin farklı olmasındadır.

Dersanem Eğitim Sistemi öğrenciyi, gelişen yetenekleri olan bir birey olarak görür. Bu yaklaşıma göre bütün bireylerin bu zihinsel yetenekleri kazandıkları kabul edilir.

Rehberlik servisi, test çözme teknikleri ve zaman yönetimi konusunda öğrencilere yol gösterir. Liselere hazırlık konusunda kitap, doküman ve bilgileri elektronik ortamda hazırlar ve yayınlar.

Dersanem'de öğrencinin eğitimi için çok amaçlı bir Ölçme ve Değerlendirme sistemi vardır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
DersaneM Dersanesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
www.Festinocafe.com :: Dershaneler-
Buraya geçin: